Turecko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací, za přírodními krásami a unikátními památkami

Muradiye 1

Po několika letech se opět vracíme do naší oblíbené destinace – do východního Turecka. Navštívíme jak proslulá místa (např. vrchol hory Nemrut, oblast jezera Van, chetitské památky Chattušaš), tak málo známá a málo navštěvovaná, ale o to krásnější a romantičtější místa (horská pevnost Zilkale v pohoří Kačkar, ďáblův hrad Seytan u gruzínské hranice, arménské hlavní město Ani, syrské křesťanské památky na planině Türabdin aj.). Cestu nám opět zkrátí a zpříjemní dva vnitrostátní lety – do Adany a zpět z Ankary.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Let Praha – Istanbul – Adana. Dojezd na nocleh do oblasti Osmaniye.
2.den (po): Seznámení s Neochetitskou říší, která v době kolem 8.st.př.n.l. vytvořila v oblasti dnešního jihovýchodního Turecka monumentální památky v podobě kamenných reliéfů, paláců a pevností. Jedinečný chráněný park KARATEPE-ASLANTAŞ s krásnými výhledy na jezero. GAZIANTEP – unikátní muzeum římských mozaik ze zatopeného města Zeugma. Přejezd do Kahty na nocleh.
3.den (út): Brzy ráno (před východem slunce) výjezd mikrobusy pod vrchol hory NEMRUT DAGI (UNESCO) s hrobkou komagenského krále Antiocha. K uměle navr¬šenému vrcholu hory ve výšce 2 100 metrů s terasami vyzdobenými sochami řeckých bohů a krále Antiocha již vystoupáme na závěr pěšky. Východ slunce na vrcholu hory. ŘÍMSKÝ MOST z doby císaře Septimia Severa, skalní reliéfy v ARSAMEI a hrobka královen na kopci KARAKUŞ. Odpoledne přejezd kolem Atatürkovy přehrady na Eufratu do Urfy.
4.den (st): ŞANLI URFA – místo narození proroka Abraháma s významnými mešitami a bazény s posvátnými kapry. Místní trh je jeden z nejpůvodnějších a nejlevnějších v Turecku. Významná neolitická památka GÖBEKLI TEPE (UNESCO) z doby 9600-8200 př.n.l. Nocleh v Mardinu.
5.den (čt): Putování za syrskými ortodoxními křesťany na planinu Türabdin – kostel MAR GABRIEL založený v r. 397. MOR HAD BSABO KILISE a kostel MOR YAKUB nedaleko Midyatu.Terasovitě vystavěné středověké město MARDIN s několika kostely a nedaleko něj ležící rozsáhlý komplex kláštera DEIR AZ-ZAFARAN založený r. 493. Návrat na nocleh do Mardinu.
6.den (pá): Přejezd přes DIYARBAKIR na řece Tigris k jezeru Van, projdeme se kousek po monumentálních černých hradbách a prohlédneme si starobylou mešitu Ulu camii. Dojezd na nocleh k jezeru Van.
7.den (so): Začátek okruhu kolem jezera Van . JEZERO VAN je největší turecké jezero ležící v nadm. výšce 1 700 metrů. Seldžucké památky, kónické hrobky a zdobené náhrobky v AHLATU. Rozlehlý kráter vyhaslé sopky NEMRUT DAGI (2 950 metrů vysoká) s termálními prameny a studeným a teplým jezerem. Přejezd kolem jezera do města Van.
8.den (ne): Dokončení putování kolem jezera Van: jeden z nejlépe dochovaných arménských kostelů na ostrově AHTAMAR s krásnou reliéfní výzdobou. Pevnost z dob říše Urartu v ÇAVUŞTEPE. VAN – urartská pevnost Vankale (9. st. př.n.l.) a pod ní staré město Eski Van zničené Turky.
9.den (po): Malebné MURADIJSKÉ VODOPÁDY u severního okraje jezera Van, odpočinek u čaje u vodopádů. Přejezd přes Agri do Karsu nedaleko hranic s Arménií.
10.den (út): ANI (UNESCO) - zříceniny arménského města z doby raného středověku, bývalo zde 10 000 domů, 1 000 kostelů, monumentální hradby a pevnost, jedinečný hraniční kaňon řeky Achurjan. Nejseverovýchodnější části Turecka u hranice s Gruzií: přejezd kolem vysoko položeného jezera CILDIR, Ďáblův hrad ŞEYTAN KALESI.
11.den (st): Východní pobřeží Černého moře : fotostop na čajové plantáže u Hopy / Rize. Pevnost ZILKALE vysoko v pohoří Kaçkar Daglari. Horská obec AYDER, možnost procházky nebo koupání v termálních lázních.
12.den (čt): KLÁŠTER SUMELA – nejlépe dochovaný byzantský klášter u Černého moře, bohatá fresková výzdoba. KOSTEL HAGIA SOFIA v Trabzonu. Nocleh v oblasti Giresunu.
13.den (pá): Přejezd po pobřeží Černého moře. Odpoledne AMASYA – v kaňonu řeky malebně položené malé město s hrobkami pontských králů a mnoha islámskými stavbami. Nocleh.
14.den (so): Prohlídka nejvýznamnějších míst spojených s říší Chetitů: CHATTUŞAŞ (UNESCO) – hlavní město říše Chetitů, rozsáhlé hradby, královský palác, chrámový komplex. Skalní svatyně YAZILIKAYA s reli¬éfy chetitských bohů. Krásné reliéfy a brána sfing v ALAÇAHÖYÜK.
15.den (ne): Let Ankara – Istanbul – Praha.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
241-0121.5.-4.6.202342 990,-rezervovat

Stravování:

14x snídaně, 13x večeře

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Istanbul - Adana a Ankara - Istanbul - Praha
 • dopravu místním minibusem nebo autobusem dle počtu klientů
 • výjezd minibusy na kráter Nemrut Dagi
 • výjezd minibusy na Nemrut Dagi se sochami
 • českého a tureckého průvodce
 • 14x ubytování v hotelu
 • 14x polopenzi (večeře nemusí být na hotelích)
 • 9x lehký oběd

Cena nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje bakšišné / spropitné a vstupy.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: : 730 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 5850 Kč)

Zajímavosti

Černomořský region: Černomořský region leží na severu země při pobřeží Černého moře. Obývá ho přes 8 400 000 lidí. ...

Východní Anatolie: Jak už název napovídá, Východní Anatolie se nachází na východě Turecka. Sousedí s Gruzií, ...

Fotografie

Ahlat 1Ahlat 5Amasya 3Amasya 4Ani 10Ani 2Diyarbakir 1Gevaš 1Kráter Nemrut 1Kráter Nemrut 2Kráter Nemrut 3Muradiye 1Muradiye 2Muradiye 3Nemrut Dagi 1Nemrut Dagi 12Nemrut Dagi 14Nemrut Dagi 2Nemrut Dagi 3Nemrut Dagi 4Nemrut Dagi 7Sanli Urfa 3Sumela 1Sumela 5Sumela 7Trabzon 1Trabzon 2Van 1

Zájezdy - Turecko

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz